Konewka ogrodowa - jaką wybrać?

07.07.2021

Konewka ogrodowa niedoceniane narzędzie

Konewka ogrodnicza to niezbędny element każdego ogrodu. To lekceważone przez niektórych narzędzie jest bardzo przydatne i to bez względu na to czy zajmujemy się przydomowym ogródkiem czy większym parkiem zaopatrzonym w nowoczesne systemy nawadniania, na przykład zraszacze ogrodowe. Czasem wykonując precyzyjne nawadnianie ręczne możemy uzyskać lepsze efekty, a do wykonania takiej pracy nie znajdziemy lepszego narzędzia jak tradycyjna konewka ogrodowa.

 

 

Konewka – materiał wykonania

 

Obecnie w sprzedaży dostępne są konewki wykonane z wielu materiałów takich jak stal, ceramika, plastik. Konewki ceramiczne na przykład są bardzo atrakcyjne wizualnie mają niepowtarzalny styl, mogą być ciekawym elementem ozdobnym, ale słabo nadają się do wykonywania prac w ogrodzie są po prostu bardzo delikatne. Konewki wykonane ze stali, metalu często także charakteryzują się wyszukanym wzornictwem, posiadają przy tym dużo większą wytrzymałość, ale posiadają przy tym także wady, a mianowicie są dość ciężkie a przez to mało funkcjonalne zwłaszcza wtedy, gdy pracy w ogrodzie jest więcej. Naszym zdaniem rozsądnym wyborem wydają się konewki wykonane z tworzywa sztucznego. Konewki plastikowe są lekkie, a jeśli tworzywo, z którego je wykonano jest wysokiej jakości, są mocne i trwałe, dobrze znoszą niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych. W naszej opinii komfort użytkowania konewek plastikowych jest najwyższy.

 

Akcesoria do konewek

Sitko konewki

Doskonałym uzupełnieniem naszej konewki jest Sitko zamontowane na podłużnej końcówce lejka konewki. Sitko zapobiega wymywaniu gleby i wypłukiwaniu w niej zagłębień. Watro jednak zwrócić uwagę czy wybrana przez nas konewka ma możliwość zdejmowania sitka, przede wszystkim ułatwia to czyszczenie, ale także przydaje się w sytuacji, gdy konieczne jest precyzyjne skierowanie strumienia wody w konkretne miejsce, na przykład bezpośrednio do systemu korzeniowego niektórych roślin i krzewów. Naszym zdaniem konewka ogrodnicza ze zdejmowanym sitkiem to optymalne rozwiązanie.

 

 

Pojemność zbiornika konewki.

 

Wybierając pojemność konewki, należy przede wszystkim przemyśleć do jakich celów będzie nam służyć, na jakim terenie będziemy pracować, jakie krzewy rośliny i warzywa będziemy nią podlewać. Konewka powinna mieścić tyle wody, aby podlewanie było efektywne, a jednocześnie nie wymagało od nas dźwigania zbędnych kilogramów, zwłaszcza w sytuacji, gdy źródło wody znajduje się bardziej oddalonym miejscu.

 

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl