Lampy solarne LED

06.12.2022

Lampy solarne sposobem na rozwiązanie wielu kłopotów

Właściwie doświetlony plac, ogród, parking czy inne miejsce zawsze zyskuje na atrakcyjności, jest bezpieczne i wygodne w użytkowaniu. Nie zawsze jednak jest możliwe zastosowanie lamp zasilanych bezpośrednio z sieci energetycznej. W takich wypadkach z pomocą przychodzi nasze najwydajniejsze i niewyczerpane źródło energii... słońce! Energia czerpana ze słońca i magazynowana w akumulatorach jest coraz bardziej popularna i sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie ma wygodnego dostępu do sieci energetycznej.  W takim wypadku dobrym rozwiązaniem są energooszczędne lampy solarne, które nie wymagają podłączenia do sieci elektrycznej i nie potrzebują przy tym częstych zmian baterii (akumulatorów). W ofercie internetowego sklepu budowlanego ZrobToSam24.eu znajduje się ciekawa oferta lamp solarnych, oferowane przez nas lampy są odporne na warunki atmosferyczne, mają nowoczesny wygląd oraz są bardzo funkcjonalne, ponieważ można je zamontować praktycznie na każdej ścianie.

Na jakie podstawowe właściwości lamp solarnych warto zwrócić uwagę?

Panel słoneczny - jak działa?

Lampy solarne wyposażone są w niewielki panel słoneczny. W ciągu dnia zamienia on promienie słoneczne w energię elektryczną, którą gromadzi w akumulatorze, po zmroku zmagazynowaną energią zostaje zasilona lampa emiter światła. Dzięki swej uniwersalności energooszczędne lampy solarne znajdują zastosowanie nie tylko w przydomowym ogrodzie, ale również na balkonie, tarasie, parku czy innym miejscu wymagającym doświetlenia. Bardzo często lampy solarne wyposażone są także w czujnik aktywujący lampę po wykryciu ruchu w jego pobliżu.

Czujnik ruchu – jak wykrywa ruch?

Wykrycie ruchu działa na zasadzie precyzyjnym pomiarze temperatury ciała przez czujnik PIR. Gdzie przez specjalny układ elektroniczny, sygnał jest ciągle analizowany. Czujnik PIR stanowi podstawowy element systemu ochrony jak lamp z czujnikiem ruchu. Każda zmiana temperatury jest traktowana jako ruch. Każdy obiekt który ma temperaturę większą od zerwa bezwzględnego jest źródłem promieniowania termicznego.

Zasilanie – jak długo świecą?

W zależności od pojemności akumulatora i stopnia jego naładowania w ciągu dnia lampy solarne najczęściej świecą od 8 do 12 godzin, dlatego w optymalnych warunkach gwarantują odpowiednie oświetlenie przez całą noc. Zachęcamy, aby kupujący pytali o ten parametr lub czytali specyfikację urządzenia przy zakupie konkretnego modelu.

Moc światła – jaka będzie odpowiednia?

Równie ważnym parametrem jest moc światła jakie wytwarza dany model lampy solarnej zapisywany jako ilość lumenów (jednostka określająca strumień świetlny żarówki). Warto dobierać moc światła optymalnie wybierając mocniejsze lampy solarne do tych miejsc, gdzie faktycznie mocne oświetlenie jest potrzebne na przykład w pobliżu wjazdu, drzwi wejściowych, parkingów czy często uczęszczanej alejki. W takich miejscach, gdzie przebywamy sporadycznie warto zamontować lampy solarne z czujnikiem ruchu, charakteryzujące się wydłużonym czasem pracy.

Montaż – gdzie zamontować?

Lampa led na ścianieNajważniejsze, aby pamiętać, iż czas świecenia lamp solarnych zależy przede wszystkim od ilości promieni słonecznych emitowanych w ciągu dnia. Warto także przemyśleć, gdzie zamierzamy zamontować nasze lampy i dobrać taki model, który pozwala na wygodny montaż w danym miejscu. Koniecznie wybierając miejsce dla naszego oświetlenia musimy pamiętać o tym, aby było dobrze nasłonecznione. Cień mocno zredukuje wydajność panelu słonecznego. Lampy solarne mogą pełnić zarówno funkcję oświetlenia uzupełniającego, jak i głównego. W naszym internetowym sklepie budowlanym można zakupić kilka ciekawych modeli które z czystym sumieniem możemy polecić.

 

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl